logo Satyrykonu link do strony logo BIP link do strony
logo Letniej Akademii Filmowej link do strony Logo Legnicy Cantat
O Nas     Kalendarium     Działalność     Zajęcia     Przetwarzanie danych osobowych
baner

Warsztaty filmu animowanegoLegnickie Centrum Kultury zaprasza dzieci warsztaty filmu animowanego. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się technikami tworzenia animacji poklatkowej m.in. rysunek, lalki, wycinanki. Następnie pracować będą nad stworzeniem wspólnej etiudy animowanej.

Warsztaty to doskonały sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Twórca filmu animowanego musi najpierw wymyśleć scenariusz - czyli to, o czym będzie jego obraz. Potem musi powołać na świat bohaterów. Może ich narysować (np. Bolek i Lolek byli narysowani), wyciąć z papieru, zrobić z plasteliny, gałganków, tektury, drewna, przedmiotów codziennego użytku. Z czego tylko chce (np. Miś Colargol był zrobiony z drutu, gąbki i futerka).

Potem trzeba tchnąć w bohaterów życie - sprawić, żeby chodzili, mówili, uśmiechali się. I właśnie to jest animacja. Co ciekawe, ta forma sztuki filmowej, robiąca w świecie coraz większą karierę, opiera się na oszukiwaniu ludzkiego oka i mózgu!
Nasz wzrok i mózg "widzą" bowiem bardzo szybkie zmiany na ekranie jako ciągły ruch. Dlatego filmowy projektor wyświetla w ciągu jednej sekundy aż 24 klatki obrazu!
Brzmi to niesamowicie, ale dla twórcy filmu oznacza tyle, że aby tylko jeden filmowy bohater żył przez jedną minutę, trzeba go zarejestrować kamerą w tysiącu czterystu czterdziestu różnych fazach!

Magia tworzenia filmu przez dzieci i młodzież tkwi właśnie w tym, że nawet najbardziej niecierpliwy młody człowiek - jeżeli naprawdę chce zrobić film - po prostu musi się nad nim pochylić. Usiąść, pomyśleć, uzbroić w cierpliwość, wykonać rzetelną pracę, zatrzymać w codzienności. Praca nad filmem animowanym z jednej strony jest wymagająca, a z drugiej daje tyle frajdy, że nawet największego łobuziaka jest w stanie w to wciągnąć.

Warsztaty odbywają się w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00.

Ilość miejsc ograniczona! Warsztaty są bezpłatne.

Zapisy: lck@lck.art.pl; paulina.wrzeszcz@lck.art.pl lub pod numerem tel. 76 72 33 700

Zajęcia odbywają się w pracowni filmowej LCK, Akademia Rycerska (wejście od ul. Bilsego, II piętro, pok. 240) 
reklama Galerii Piastów
logotyp sieci hoteli Qubus
logo LPWIK
logotyp radio taxi Wicar
logotyp KGHM
logotyp MPK Legnica
logo ZAIKS-u
logotyp Footbal Academy
 
                   


© Legnickie Centrum Kultury 2003-2019   tel. 76 723-37-00   e-mail: lck@lck.art.pl